Tenisom ku kondícii

Jednou z možností ako v aktivity-park stráviť príjemné chvíle pri pohybe je tenis. Tenis je športom, ktorý pomáha pri odbúraní stresu, zlepšuje náladu, posilňuje imunitu a zlepšuje kondíciu. Obrovskou výhodou tenisu je, že ho môžu hrať deti aj rodičia. Tak aktivity park zohráva priestor pre rodiny s deťmi, kedy môžete hrať vy aj vaše ratolesti naraz. História tenisu siaha do 11. a 12. Storočia a v tomto čase sa nepoužívala na odbíjanie raketa ale stačili holé ruky. Je jedno či máte 4 roky alebo 50. Dolná hranica je pri 4 rokoch, no svetové kurty a tréneri hostia na svojich antukách naozaj iba deti. Tie majú svoje rakety odľahčené a menšie ako veľké rakety dospelých. Na Slovensku môžete na kurtoch stretnúť deti od 6rokov, seniorov. Na západe sa tenisu venujú seniori v hojnom počte, pretože ide o istý kult a takto sa chcú udržať v kondícii. Okrem toho členstvo v kluboch je istou prestížou, kde sa môžu stretnúť s podnikateľmi na rovnakej úrovni, preberať obchody.
Módou sú aj tenisové školy, ktoré ponúkajú kurzy, tréningy pre deti aj dospelých, amatérov aj profesionálov. Tenisové kurzy ponúkajú tréningy pre všetky vekové kategórie. V kurzoch je ľudí viac, pretože sa cena na jedného trénera rozpočíta medzi viaceré osoby. Tenisové kluby predstavujú miesto, kde vďaka členstvu dostáva človek lacnejšie kurty, môže sa zúčastňovať rôznych turnajov.
Investícia do tenisu na rozdiel od iných športov nie je taká vysoká. Potrebujete kvalitnú obuv a raketu. To znamená asi 60 eur. Raketu si treba vyskúšať a dať si poradiť predavačom, nakoľko ten vám vie presne povedať, ktorá je na aké používanie, či frekvenciu. Netreba zabúdať, že tenis je tak náročný na rôzne elementy, ako aj rozvíja fyzickú, psychickú odolnosť a intelekt. Trénujete vlastne vlastnú technickú zručnosť . Radosť z víťazstva vie človeka neskutočne posunúť ďalej. Tenis si vyžaduje koncentráciu, ku ktorej v konečnom dôsledku aj vedie. Tenis sa určite neodporúča ľuďom s problémami s kĺbmi, krčnou chrbticou a krížovou chrbticou. Nehovoriac o nadmernom zaťažení kolien.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>