Odreágujte sa pri Squashi

Pointa squashu je v odrazení loptičky o stenu. Vždy hrajú squash dvaja hráči na kurte. Je medzi nimi je malý priestor. Squash sa hrá na ihrisku alebo skôr na kurte, ktorý je tvorený štyrmi stenami. Hráč musí odraziť loptičku tak, že druhý hráč nemá možnosť odraziť loptičku povoleným spôsobom. Inak povedané, že loptička nesmie spadnúť dvakrát na zem. Lopta sa musí odraziť od steny pod čiarou a zároveň nad signálom, čo je buď rovná alebo po odraze od jednej či viacerých stien. Obidvaja hráči by mali mať rovnaký priestor na realizáciu, pokiaľ má jeden hráč pocit, že mu druhý hráč znemožňuje odraz, môže požiadať o opakovanie úderu.
Relax a udržanie kondície
Squash je hra, ktorá je dynamická a vďaka tomu hráčov udržuje v kondícii, je to šport, ktorý si nárokuje na rýchly pohyb, rýchle reakcie na zmenu smeru, postreh, odhad i taktiku. Znamená to teda, že pri squashi vydáte za krátky čas čo najväčšie množstvo energie. Zbavenie emócii a odreagovanie je priam samozrejmé pre dosiahnutie výborného výkonu. Základné pravidlo tejto hry je neohrozenie protihráča. Ak zraníte súpera, ste okamžite diskvalifikovaný.
Squashový kurt je dlhý 9,75m a široký 6,40m. Tri steny tvoria múr a zadná býva presklená. Na prednej strane je nainštalovaná spodná lišta, ktorá má iný zvuk a po zasiahnutí počas hry sa jedná o aut.
Raketa pre squash je menšia ako tenisová rakety, väčšia a ťažšia ako bedmintonová raketa.
Loptička má priemer 40mm a hmotnosť 24g. Loptičky sa rozoznávajú podľa odskoku či odrazu o steny. Veľkosť odrazu označuje farebná bodka na loptičke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>