Nebojte sa farbenia hennou!

Farbenie vlasov hennou nie je žiadna veda, ako by si mnohé ženy mohli myslieť. Trošku času to síce zaberie, ale výsledný efekt určite stojí za to. Vyskúšajte to a viac hennu za inú farbu na vlasy nevymeníte. Ak sa Vám zdá, že by ste hennovanie na prvý krát možno nezvládli, stačí ak sa budete riadiť nasledovným postupom.

Ako na to?

Ako farbiť vlasy hennou krok za krokom sa dočítate tu:

1. Pripravte si plastovú nádobku s lyžičkou, gumenú čiapku alebo fóliu, uterák a prísady na hennovanie: samozrejme práškovú hennu, citrónovú šťavu alebo ocot, lyžicu rastlinného oleja (ideálny je arganový), čaj alebo vodu a môže byť aj éterický olej. Ingrediencie máte prichystané, ide sa na to!

2. Práškovú hennu (jedno sto gramové balenie na dlhé vlasy) zmiešajte v plastovej miske s pripravenými ingredienciami. Získať by ste mali hustú zmes s konzistenciou jogurtu. Ak je prihustá, dolejte vodu alebo čaj. Dávajte však pozor, aby zmes nebola príliš riedka! Bude Vám stekať po vlasoch.

3. Takto pripravenú zmes nechajte odstáť približne 2 hodiny. Môže stáť aj dlhšie, farbivo sa z henny poriadne uvoľní.

4. Prichádza na rad samotné farbenie. Henna na vlasy sa natiera postupne po pramienkoch. Nanášajte ju na umyté vlasy rovnomerne, aby nevznikali nezafarbené miesta. Nemusíte používať žiadny hrebienok, či kefku. Stačia Vám ruky v gumových rukaviciach.

5. Keď je henna na vlasy nanesená, vlasy si zakryte plastovou čiapkou alebo fóliou a zabaľte ich do uteráka. Nechajte ju 2-3 hodiny pôsobiť. Pre výraznejší odtieň môžete ponechať aj dlhšie!

6. Nakoniec je hennu potrebné z vlasov poriadne vymyť. Môže to chvíľku trvať, ale dajte si na záverečnom umývaní záležať. A Vaše farbenie hennou je hotové. Farba vlasov sa môže po troch dňoch mierne zmeniť. Takéto zafarbenie Vám vydrží aj tri mesiace! Skvelé je tiež to, že vlasy Vám nebudú škaredo odrastať.

Tak a je to! Už viete, ako farbiť vlasy hennou. Celkom jednoduché však? Ak však predsa len chcete vedieť o henne niečo viac, pozrite sa na www.navlasy.sk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>