Cvičenie pilates

Kým v minulosti mnoho ľudí pracovalo prevažne fyzicky, prípady, kedy by mali problémy so stuhnutými svalmi boli v omnoho menšom množstve ako teraz. Dnes ťažkú prácu robia za nás stroje a nám zostáva tá kancelárska. S tým sa spájajú omnoho väčšie problémy s chrbticou a svalmi. Vhodným svičením na uvoľnenie je pilates. Brušné svaly a driek spevňuje ako prvé a základné cvičenie. Výhodou piletesu je však aj to, že precvičuje vnútorné, ťažko dostupné svaly. Medzi tretí aspekt pilatesu platí podpora udržania rovnováhy, koordinácie a výrazne napomáha k znižovaniu stresu a jeho účinkov. Ak vás bolia kĺby, alebo svaly, pilates je možnosť ako sa zbaviť stresu a jeho účinkov. Ak ste teda žena po 50tke,kĺbysú to posledné, čo by ste potrebovali zaťažiť, no cítite ako vás bolí driek a chrbát a nie je vám cudzia pohybová aktivita. Pilates čaká na vás. Cvičenia sú vhodné pre každú vekovú kategóriu a cieľom je posilniť stred tela a pevné štíhle svalstvo. Pilates má niekoľko stupňov náročnosti. Ak ste začiatočník, je dobré sa učiť postupne. Neskôr môžete prejsť na cvičenia pre pokročilých.
Vytrvalosť je potrebná aj pri pilatese
Niektoré cviky môžu zo začiatku pôsobiť príliš ťažko. Nohy sa môžu chvieť a budete mať chuť seknúť s celým cvičením. Nezabúdajte však na to, že dôležitá je vytrvalosť. Pomôcť vám môže rozcvičenie. Ak sa u vás prejavia kŕče, vedzte, že je to príznak nerovnováhy, nedostatku sily, koordinácie a vaše svalstvo je jednoducho v slabej kondícii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>